Jak mikrofale wpływają na skórę i tkankę tłuszczową? Technologia Lysiwave w praktyce.

L

ysiWave to innowacyjny system, który umożliwia wykonywanie zabiegów modelujących sylwetkę przy użyciu mikrofal o częstotliwości 2,45 GHz. Ta konkretna częstotliwość działa selektywnie na niedoskonałości ciała, takie jak cellulit, miejscową otyłość i wiotkość skóry.

 

JAK TO DZIAŁA?

Mikrofale są absorbowane przez wodę znajdującą się w przestrzeni międzykomórkowej oraz komórki tłuszczowe. Powoduje to wzrost temperatury, nie tylko na powierzchni, ale przede wszystkim w głębi tkanek. Skóra ma niską przenikalność – pochłania niewiele energii i wysoką przewodność, czyli mikrofale mogą łatwo przechodzić dalej. Tłuszcz ma wyższą przenikalność, pochłania więc dużą ilość energii, ale ma niską przewodność, dlatego emitowana energia zatrzymywana jest w tkance tłuszczowej. Dzięki wbudowanemu chłodzeniu tylko ok. 6% energii jest zatrzymywane w skórze. Tkanka tłuszczowa może zatem zostać podgrzana do 50- 55ºC bardzo szybko, bo w ok. 30 sekund. Osiągnięcie takiej temperatury w tkance tłuszczowej wywołuje procesy rozpuszczania miejscowej otyłości. Ciepło stymuluje tkankę łączną otaczającą komórki tłuszczowe cellulitu, zmniejszając efekt „pomarańczowej skórki”. Ponadto powoduje skurcz włókien kolagenowych w skórze właściwej, stymulując produkcję nowego kolagenu, ujędrniając i tonizując tkankę.

 

CZY TO JEST BEZPIECZNE?

Urządzenie zostało wyposażone w kilka technologii, które dbają o bezpieczeństwo pacjenta. Stały przepływ zimnego powietrza, wzbogaconego w 90% tlenem, nie tylko chroni skórę na powierzchni podczas działania mikrofal, ale także tonizuje i dotlenia tkankę, która wydaje się zauważalnie gładsza i bardziej elastyczna. Ponadto urządzenie stale monitoruje temperaturę powierzchni skóry i wyłącza emisję mikrofal, gdy temperatura skóry przekroczy 41°C.

 

CO MOGĘ OSIĄGNĄĆ?

Technologia Lysiwave może oddziaływać na skórę oraz tkankę podskórną zależnie od wybranego programu i głowicy. Mikrofale działają z częstotliwością 2,45 GHz, gwarantując wyniki znacznie lepsze niż wszystkie technologie dostępne na rynku, które działają z maksymalną częstotliwością 7 MHz.

Konfiguracja aplikatora LD umożliwia selektywną koncentrację aktywności dielektrycznej mikrofal na powierzchni skóry. Energia cieplna powoduje kurczenie się włókien kolagenowych w skórze właściwej, stymulując produkcję nowego kolagenu, ujędrniając i tonizując tkankę.

 

Unikalna technologia aplikatora HD została zaprojektowana tak, aby ominąć górne warstwy skóry. Dostarcza więcej energii dielektrycznej do podskórnych komórek tłuszczowych, aby zwalczać głęboko osadzony cellulit i wspomagać eliminację tłuszczu.

 

NA JAKIE SĄ EFEKTY MOGĘ LICZYĆ PO ZABIEGU?

Napisz do nas
Napisz do nas i otrzymaj spersonalizowaną ofertę dla Twojego gabinetu