Najskuteczniejsze technologie w zabiegach anti-age wg. Julii Gawareckiej – specjalistki kliniki Marii Van de Zell

W

Naszej klinice wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia nauki i technologii, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym poziomie. Jednym z Naszych głównych partnerów w osiąganiu doskonałych efektów jest firma Biotec Italia, której zaawansowane urządzenia są gwarancją skutecznych i bezpiecznych zabiegów.

Im wcześniej zaczniemy dbać o wygląd i kondycję Naszej skóry, tym efekty będą szybsze i bardziej widoczne. Zabiegi, które wybrałam są fenomenalne w działaniu na zmarszczki czy głębokie bruzdy – doskonale wypłycają je i przywracają wygląd sprzed lat. Podobnie problem

opadających policzków i powiek czy utrata pierwotnego kształtu twarzy – da się opracować bez konieczności użycia skalpela i zmiany naturalnych rysów twarzy.

Innowacyjne technologie stosowane w kosmetologii estetycznej otwierają przed Nami wspaniałe perspektywy w zakresie pielęgnacji skóry i zachowania jej w jak najlepszej kondycji, a klinika Marii Van De Zell ma  do zaoferowania różne metody korygowania zmarszczek, ich spłycania czy opóźniania procesów starzenia. A zatem jakie zabiegi przeciwstarzeniowe pomogą zatrzymać upływający czas? Z szerokiej gamy ofert wybrałam dwa, a mianowicie: radiofrekwencję mikroigłową z elektroporacją INTRAJECT firmy Biotec Italia oraz  nieablacyjny resurfacing skóry z wykorzystaniem urządzenia XLASE PLUS CPL firmy Biotec Italia. Od lat korzystam ze sprzętów tej marki i dlatego mogąc obserwować spektakularne efekty zabiegowe i zadowolone pacjentki mam ogromne zaufanie do tych urządzeń.

INTRAJECT, czyli  „lekka chirurgia”

Zabiegi wykonywane przy pomocy Intraject nazywane są „liftingiem bez skalpela” bądź „niechirurgicznym liftingiem twarzy”. Moim zdaniem nie ma lepszego urządzenia na zmarszczki, blizny i rozstępy oraz poprawę napięcia skóry.

Intraject  jest to urządzenie medyczne najnowszej generacji, w którym połączono trzy technologie o udowodnionej skuteczności klinicznej: radiofrekwencję, elektroporację oraz plazmę. Składa się z trzech generatorów, które działają z różnymi częstotliwościami i impulsami osobno lub razem, wzmacniając tym samym efekty zabiegowe. Nie znam innego urządzenia na rynku, które łączyłoby te 3 niezwykle skuteczne technologie w jednej procedurze. Jest to ważny aspekt tej technologii, ponieważ wpływa na zwiększenie efektywności zabiegu.

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w tym urządzeniu są mikroigły, przez które emitowana jest wiązka fal radiowych. Dzięki tej metodzie istnieje możliwość precyzyjnego regulowania głębokości, na jakiej ogrzewana jest tkanka. Najsilniejszy efekt zachodzi w okolicach zakończeń mikroigieł, dzięki czemu podgrzewane są  głębsze warstwy skóry, a nie tylko jej wierzchnia część. Urządzenie pozwala na pełną kontrolę w zakresie głębokości ingerencji w skórę i temperatury, powodując, że metoda jest skuteczna i bezpieczna, a zastosowane znieczulenie wpływa na bezbolesność procedury.

Elektroporacja polega na wykorzystaniu modulowanych prądów o niskim natężeniu, które tworzą nowe ”drogi” pozakomórkowe i umożliwiają przenikanie cząsteczek aktywnych składników w głąb skóry bez generowania mechanicznych uszkodzeń, a więc konieczności rekonwalescencji. Poza tym działając bezpośrednio na skórę, czasowo zwiększają przepuszczalność tkanek dla szerokiej gamy hydrofilowych cząsteczek. Po zakończonym zabiegu, czyli po zaprzestaniu działania napięcia elektrycznego, powstałe kanały zanikają odtwarzając ciągłą i integralną strukturę błony komórkowej.

Plazma powoduje powstawanie wysokiego napięcia pomiędzy końcówką urządzenia a skórą pacjenta, co w konsekwencji przywraca skórze elastyczność, zwiększa, jej ukrwienie, a wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego przyczynia się do syntezy fibroblastów i produkcji nowych włókien kolagenowych, czyli budulców naszej skóry.

Największe efekty zabiegu anti-age widoczne są już po 2-3 sesjach, a pacjenci zauważają poprawę jędrności, elastyczności i promienności skóry już po pierwszym spotkaniu.

X-LASE PLUS – inteligentna platforma laserowa

Laser X-lase Plus w działaniu anti-age to złoty standard. Istnieją różne sposoby na przywracanie młodości – w Marii van de Zell mamy wszystkie dostępne konfiguracje technologii, które są w stan ie odpowiedzieć na różne potrzeby pacjentów.

Moim wyborem nr. 1 jest głowica CPL, która stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny oraz poprawia koloryt, teksturę i jasność skóry. Według mnie jest to mało inwazyjny zabieg, więc idealnie nadaje się dla osób, które nie chcą tracić czasu na jakąkolwiek rekonwalescencję bądź dla osób, które niekoniecznie lubią igły. Ten szczególnie polecany jest osobom z pierwszymi widocznymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami, rumieniem, rozszerzonymi naczynkami i przebarwieniami.

Innowacyjne metody stosowane we współczesnej kosmetologii pozwalają na odnowę starzejących się komórek i stanowią alternatywę dla inwazyjnych zabiegów anty – aging. Opisane zabiegi praktycznie nie powodują skutków ubocznych i komplikacji pozabiegowych i stanowią ogromną konkurencję na rynkach kosmetycznych dla chirurgii plastycznej.

Zaufaj Naszemu doświadczeniu i pasji, a my zadbamy o Twój zdrowy i świeży wygląd oraz dobre samopoczucie. Nie czekaj już dłużej! Umów się na wizytę w Klinice Marii Van De Zell i pozwól Nam zaopiekować się Twoją skórą.

Do zobaczenia!

 

Napisz do nas
Napisz do nas i otrzymaj spersonalizowaną ofertę dla Twojego gabinetu