VI Sympozjum „Biofizyka a Medycyna”

W

 dniach 19–20 września 2019 roku odbyło się VI Sympozjum „Biofizyka a Medycyna”. Organizatorami tego wydarzenia były Katedra Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Biofizycznego. W gronie prelegentów znalazła się Karolina Marcinkowska, która w BIOTEC zajmuje się szkoleniami z technik zabiegowych oraz opieką mentorską. Duże zainteresowanie wzbudził nasz wirtualny skalpel plazmowy Intraject. 

Innowacyjność technologiczną urządzeń medycznych marki BIOTEC docenia świat nauki. Mieliśmy okazję przekonać się o tym, aktywnie uczestnicząc w VI edycji sympozjum poświęconego zagadnieniom biomechaniki, pól elektromagnetycznych w medycynie i biologii oraz właściwościom i zastosowaniu kolagenu. Prezentacja naszej trenerki Karoliny Marcinkowskiej przyciągnęła uwagę zarówno środowiska akademickiego, jak i pozostałych uczestników konferencji. Przedstawicielka BIOTEC opowiadała o efektywności zabiegów estetycznych, które wykorzystują radiofrekwencję połączoną z elektroporacją

Synergia działania obu tych technologii udowodniona została badaniami klinicznymi przeprowadzonymi na grupie kobiet w wieku od 39 do 59 lat. Jakie były ich wyniki? Testy wykazały, że zastosowanie terapii łączonych umożliwia wielokierunkową stymulację skóry: termiczną i chemiczną. Efektem tego jest silna regeneracja i odnowa, a także wzrost elastyczności oraz nawilżenia. Wyniki prac badawczych BIOTEC dobitnie świadczą o przewadze technik łączonych w zakresie maksymalnego wykorzystania biofizycznego potencjału skóry. To do nich właśnie należy przyszłość medycyny estetycznej.

Intraject – technologie i zastosowanie

Urządzeniem, które skupia w sobie gros najnowszych metod, jest wirtualny skalpel plazmowy Intraject. Kryją się w nim aż cztery unikalne technologie: 

  • radiofrekwencja mikroiglową z elektroporacją
  • plazma azotowa
  • fala radiowa
  • peeling kawitacyjny z sonoforezą

Tak innowacyjna synergia kilku przodujących we współczesnej medycynie estetycznej procedur daje aparaturze BIOTEC wyraźną przewagę nad sprzętem opartym jedynie o wybraną technologię. Intraject stanowi wyjątkową propozycję dla osób, które chcą intensywnie zregenerować skórę twarzy, ciała i głowy lub uzyskać spektakularny lifting bez użycia skalpela. Słowem, pozwala osiągnąć efekty porównywalne do tych, jakie oferuje chirurgia plastyczna. Spektrum zastosowań aparatury BIOTEC jest wyjątkowo szerokie: począwszy od modelowania twarzy, redukcji zmarszczek powierzchownych i głębokich, liftingu powiek oraz szyi poprzez redukcję rozszerzonych porów, przebarwień, blizn czy rozstępów aż po oczyszczanie i rewitalizację cery, usuwanie zmian skórnych oraz terapię trychologiczną.

Radiofrekwencja i elektroporacja

Tym, co w szczególny sposób wyróżnia Intraject, jest połączenie radiofrekwencji igłowej z elektroporacją. Urządzenie umożliwia celowe wykonanie mikrouszkodzeń skóry, silne pobudzenie włókien kolagenowych przez fale radiowe oraz transport składników aktywnych do głębokich warstw skóry. Stanowi remedium na zmarszczki, bruzdy, wiotkość skóry, przebarwienia, blizny, rozstępy, trądzik, nadmierne rogowacenie czy miejscową otyłość.

Plazma azotowa

Aparatura BIOTEC wykorzystuje również technologię plazmy azotowej, której rewolucyjność polega na połączeniu termoliftingu z głęboką przebudową mechaniczną naskórka i skóry właściwej. Dzięki energii plazmowej można wypełnić zmarszczki i bruzdy, zniwelować blizny czy przebarwienia. Warto podkreślić, że Intraject jako jedyny pozwala bez użycia skalpela przeprowadzić zabieg blefaroplastyki, czyli plastyki powiek wykonywanej dotychczas wyłącznie podczas operacji chirurgicznej.

Fala radiowa

Z usuwaniem cellulitu, likwidowaniem nadmiaru skóry, modelowaniem ciała i liftingiem twarzy efektywnie radzi sobie mocna fala radiowa. Zastosowanie tej technologii skutecznie stymuluje produkcję kolagenu odpowiadającego za młody wygląd skóry, zapewnia jędrność, napięcie, spłyca zmarszczki. Co ważne: efekty nawet pojedynczego zabiegu są spektakularnie szybkie i trwałe.

Peeling kawitacyjny i sonoforeza

W przypadku Intraject do dyspozycji mamy również peeling kawitacyjny z sonoforezą bardzo dużej mocy. Dzięki połączeniu tych metod możemy oczyścić skórę z wszelkich niedoskonałości i przywrócić jej stan równowagi. Kawitacja jest używana również do leczenia skóry głowy, co stanowi nowość na rynku medycznym w zakresie urządzeń wykorzystujących ultradźwięki.

Cały zespół BIOTEC, na czele z naszą ekspertką od technik łączonych Karoliną Marcinkowską, cieszy się z możliwości wymiany cennych doświadczeń z przedstawicielami świata nauki. Nie mamy wątpliwości, że jutro kosmetologii zależy od współczesnej biofizyki. Prelekcje, sesje i warsztaty, a nade wszystko wiele osobistych merytorycznych rozmów z pewnością zaowocuje w naszej codziennej pracy – z korzyścią dla klientów BIOTEC. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Napisz do nas
BIOTEC Polska