Jak wybrać sprzęt do gabinetu medycyny estetycznej?

D

r Marcin Nowak, lekarz medycyny estetycznej i właściciel renomowanej kliniki w Gdańsku, laureat konkursu Orły Medycyny, podpowiada, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup aparatury do laseroterapii.

RED: Rynek medycyny estetycznej oferuje nam dziś całą masę specjalistycznych urządzeń do laseroterapii. Jak z tego morza możliwości wyłowić prawdziwą perłę? 

Dr Marcin Nowak: Proces wyboru sprzętu medycznego jest długotrwały – wymaga wielu testów, bezpośredniej obserwacji, kontaktu z firmami. Musimy uwzględnić sporo różnych składowych. Z jednej strony oceniamy jakość urządzeń i ich skuteczność, z drugiej zaś weryfikujemy certyfikaty czy opinie innych osób na temat dostawcy. Kolejny ważny aspekt to obsługa posprzedażowa. Firmie Biotec – w mojej ocenie – udało się połączyć wszystkie te elementy. Dlatego, po przetestowaniu wielu sprzętów, mój ostateczny wybór padł na Xlase Plus.

RED.: Jakimi kryteriami kierował się Pan, wybierając do swojego gabinetu konkretne urządzenie?

M.N.: Po pierwsze naprawdę warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy – taki jak wielozadaniowa platforma laserowa firmy Biotec. Aparatura ta jest bardzo uniwersalna, gdyż ma możliwość rozbudowy aż o sześć różnych głowic, pozwalających łączyć wiele funkcji. Ponadto dzięki kompaktowym rozmiarom zajmuje mało miejsca w gabinecie i gwarantuje mobilność. Bardzo ważny jest też fakt, że sam mechanizm platformy zawiera się w głowicy – a zatem jakiekolwiek modernizacje nie wymagają zakupu nowego sprzętu, a jedynie wymiany konkretnego modułu i aktualizacji oprogramowania. To ogromny atut Xlase Plus: jego wysoka jakość idzie w parze z funkcjonalnością. 

RED.: W jakich kategoriach ocenia Pan – jako wieloletni praktyk – skuteczność aparatury do laseroterapii?

M.N.: Przede wszystkim należy wskazać tu na liczbę problemów, które z dobrymi efektami da się rozwiązać dzięki jednemu urządzeniu. W przypadku platformy Xlase Plus jest ona naprawdę ogromna. Możemy wymienić przykładowo działania związane z medycyną estetyczną i anti-aging: redukcję zmarszczek, zagęszczanie skóry, poprawę jędrności cery czy fotoepilację. Z drugiej zaś strony mamy do czynienia z zastosowaniami typowo medycznymi, czyli leczeniem trądziku, grzybicy, rumienia, poszerzonych naczyń krwionośnych, usuwaniem tatuaży, blizn czy rozstępów. To niezwykle szerokie spektrum możliwości zabiegowych o sprawdzonej skuteczności. 

RED.: „Po pierwsze nie szkodzić” to naczelna zasada etyczna lekarzy. Co w przypadku urządzenia do gabinetu medycyny estetycznej może zagwarantować bezpieczeństwo jego użytkowania?

M.N.: Zakup lasera to poważna inwestycja, dlatego przed podjęciem decyzji warto upewnić się, że sprzęt, który wybraliśmy, jest pewny i sprawdzony. Xlase Plus spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ma wszelkie niezbędne certyfikaty, w tym ISO 9001 i ISO 13485. Pozytywne opinie o dostawcy można łatwo znaleźć w internecie. Dzielą się nimi chętnie zarówno zadowoleni partnerzy firmy Biotec (lekarze, kosmetolodzy), jak i klienci gabinetów medycyny estetycznej. To perspektywa, której absolutnie nie można lekceważyć, wybierając tego typu aparaturę. 

RED.: Jaki wyznacznik wyboru sprzętu do laseroterapii warto jeszcze wskazać?

M.N.: Kolejny aspekt to jakość serwisu. I tutaj Biotec – moim zdaniem – zupełnie nie ma konkurencji. Serwis jest przede wszystkim na każde zawołanie. Jeśli pojawia się jakikolwiek problem, rozwiązujemy go w ciągu kilku godzin od momentu zgłoszenia. Nigdy nie zdarzyła się sytuacja, by nie można było uzyskać pomocy w trybie natychmiastowym. Ta niezawodność jest dla mnie bardzo istotna jako dla lekarza, ale przede wszystkim jako właściciela praktyki medycznej, który oczywiście chce uniknąć przestojów w funkcjonowaniu gabinetu.

RED.: Na co dodatkowo zwrócić uwagę, podejmując decyzję zakupu urządzenia tej klasy?

M.N.: Wart podkreślenia jest fakt, że współpraca z daną marką nie powinna kończyć się na zakupie jej sprzętu. I tak dzieje się w przypadku firmy Biotec. Otrzymujemy tu bowiem nie tylko wsparcie merytoryczne, czyli pełną ofertę szkoleniową, możliwość codziennego kontaktu z przedstawicielami, którzy czuwają nad różnymi procesami i pomagają konsultować pacjentów. Uzyskujemy również pełne wsparcie marketingowe, co jest szczególnie ważne dla gabinetów, które dopiero wprowadzają do swojej oferty zabiegi laserowe. Właśnie ten pakiet opieki posprzedażowej: promocja usług, pomoc w reklamowaniu, PR, zdecydowanie wyróżniają Biotec spośród innych reprezentantów branży.

Napisz do nas
Biotec Polska