Czy jedno urządzenie może wzbogacić ofertę o ponad 10 zabiegów? Technologia Intraject w praktyce.

C

ałoroczne zastosowanie, komplet głowic zarówno na twarz, ciało, jak i skórę głowy, a także stosunkowo niska cena pozwala na najlepszy start dla rozwijającego się gabinetu med-beauty, sprawia że urządzenie Intraject to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń w ofercie Biotec Polska. 

 

JAKIE TECHNOLOGIE POSIADA URZĄDZENIE?

Radiofrekwencja monopolarna to alternatywny przepływ prądu elektromagnetycznego o niskiej częstotliwości (500 kHz) generowanego między biegunami dodatnimi i ujemnymi. W ludzkim ciele przejście elektronów między tymi biegunami powoduje tarcie cząsteczek wody, które wywołują ciepło dochodzące aż do 60°C, które powstaje w głębi tkanki, a nie na jej powierzchni. W ten sposób osiągane są procesy odnowy, bez narażania na poparzenia w wyższych partiach skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa monopolarna to energia, która jest dostarczana za pomocą igieł, które ogniskują energię w małych kanałach, powodując miejscowe zmiany termiczne (LTL) otoczone obszarami „nietkniętej” tkanki, która działa jak „rezerwa biologiczna” i ułatwia „procesy naprawcze”.

Elektroporacja to emisja modulowanych impulsów elektrycznych o niskim natężeniu impulsu są wykorzystywane do tworzenia nowych ścieżek pozakomórkowych i działają bezpośrednio na skórę, czasowo zwiększając przepuszczalność tkanek. Poddana działaniu impulsu elektrycznego podwójna warstwa lipidowa komórki ulega tymczasowej reorganizacji, w wyniku której w błonie komórkowej powstają kanały wodne, zwane elektroporami. Powstałe „kanaliki” umożliwiają dostarczanie rozpuszczalnych w wodzie cząsteczek, peptydów, białek i innych substancji aktywnych pod warstwę rogową (zewnętrzną) skóry podobnie jak podczas iniekcji, ale bez mechanicznego naruszania struktur wyższych. Za wynalezienie i opracowanie technologii elektroporacji dr Peter Agre i dr Roderick MacKinnon w 2003 otrzymali nagrodę Nobla z dziedziny chemii.

Kawitacja o medycznej mocy 60 W generuje ultradźwięki, do 20000 nieodczuwalnych drgań na sekundę na powierzchni skóry. Drgania powodują wydobycie i usunięcie sebum oraz wszelkich zanieczyszczeń na powierzchni skóry. Ponadto kawitacja działa również na DHT czyli męski hormon zatykający pory. Drgania powodują, że staje się on rozpuszczalny i może być łatwo usunięty zarówno ze skóry i skóry głowy.

Plazma jest często nazywana „czwartym stanem skupienia materii”, obok ciała stałego, cieczy i gazu. W naszej technologii plazma jest wytwarzana przez jonizację azotu w powietrzu za pomocą energii o wysokiej częstotliwości radiowej. Energia plazmy powoduje sublimację skóry bez rozpraszania ciepła w obszarze poddanym zabiegów jak i leżącym poniżej, tworząc kratery o wielkości kilkuset mikronów oraz wywołując proces gojenia, który aktywuje fiborblasty do neokolagenezy.

DLACZEGO WARTO?

 • Ponad 10 połączeń technologii i ok 40 zabiegów wykorzystujących skuteczne terapie łączone, dzięki 1 inwestycji.
 • Możliwość poszerzenia oferty o zabiegi trychologiczne – sprzęt rekomendowany przez międzynarodowe stowarzyszenie trychologii estetycznej ISA
 • Całoroczna oferta radiofrekwencji mikroigłowej, która nie pozostawia zewnętrznych strupków i nie generuje przeciwwskazań związanych z czynnikiem UV

JAKIE PRZYKŁADOWE ZABIEGI MOŻNA WPROWADZIĆ DZIĘKI INTRAJECT?

 • Radiofrekwencja monopolarna mikroigłowa z elektroporacją (zagęszczenie skóry twarzy i ciała, redukcja zmarszczek, leczenie rumienia i przebarwień, wygładzenie faktury skóry, obkurczanie porów, terapia blizn i rozstępów, redukcja obrzęków i cieni pod oczami, odżywienie i rewitalizacja skóry)
 • Radiofrekwencja monopolarna mikroigłowa (zagęszczenie skóry, redukcja zmarszczek, leczenie rumienia i przebarwień, wygładzenie faktury skóry, obkurczanie porów, terapia blizn i rozstępów, redukcja obrzęków i cieni pod oczami)
 • Radiofrekwencja monopolarna bezigłowa z elektroporacją (odmładzanie, lifting skóry, obkurczanie porów, leczenie trądziku, odżywienie i rewitalizacja skóry)
 • Radiofrekwencja monopolarna bezigłowa (odmładzanie, lifting skóry, obkurczanie porów, leczenie trądziku, leczenie powikłań z zakresu medycyny estetycznej)
 • Elektroporacja (odżywienie i rewitalizacja skóry, spłycenie drobnych zmarszczek)
 • Kawitacja (oczyszczanie i wygładzenie skóry twarzy, przygotowanie do zabiegów aparaturowych, z zakresu medycyny estetycznej oraz zabiegów pielęgnacyjnych)
 • Kawitacja z radiofrekwencją monopolarną bezigłową i elektroporacją (oczyszczanie i wygładzenie skóry twarzy, przygotowanie do zabiegów aparaturowych, z zakresu medycyny estetycznej oraz zabiegów pielęgnacyjnych, odmładzanie, lifting skóry, obkurczanie porów, leczenie trądziku, odżywienie i rewitalizacja skóry)
 • Kawitacja z radiofrekwencją monopolarną mikroigłową i elektroporacją (zabieg trychologiczny)
 • Plazma (bezoperacyjny lifting powiek, redukcja zmarszczek, terapia blizn, usuwanie zmian skórnych)
 • Plazma z nakładką mikroigłową (peeling plazmowy, redukcja zmarszczek, wygładzenie skóry – twarz i ciało)

 

Napisz do nas
Napisz do nas i otrzymaj spersonalizowaną ofertę dla Twojego gabinetu