Skuteczne połączenia technologii dla najbardziej efektywnych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej i minimalizacji efektu cellulitu

Spis treści

    Nieinwazyjne metody modelowania sylwetki to coraz popularniejsze formy dbania o  atrakcyjny wygląd i smukłą  figurę, ale jak działają i czym się różnią? Oto krótki opis  poszczególnych technologii. Sprawdź, który z zabiegów jest najlepszy.

    Kriolipoliza – zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej

    Zastosowanie kontrolowanych, niskich temperatur koncentrujących się na redukcji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.  

    Jak niska temperatura oddziałuje na tkankę tłuszczową?  

    Komórki tłuszczowe (adipocyty) są bardziej wrażliwe na wymrażanie, niż pozostałe tkanki  ciała. Ta cecha pozwala na zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej nie powodując  uszkodzenia innych tkanek.  

    Działanie niskiej temperatury doprowadza m.in. do krystalizacji lipidów zawartych w  podskórnej tkance tłuszczowej powodując mechaniczne uszkodzenie adipocytu. Dodatkowo  ujemna temperatura zwęża naczynia krwionośne, co pogarsza ukrwienie w danym rejonie, aktywując proces apoptozy (obumierania komórek) w tym obszarze. Pozwala to na  zmniejszenie miejscowych depozytów tłuszczowych opornych na dietę i ćwiczenia fizyczne.  

    Jakie są efekty kriolipolizy?  

    Redukcja nagromadzonej lokalnie tkanki tłuszczowej może osiągać 20%-30%. Efekty  zabiegowe widoczne są w ciągu kilku tygodni po zabiegu, a maksymalna różnica uwidacznia  się po około 8 tygodniach, ponieważ komórki tłuszczowe obumierają stopniowo,  sukcesywnie uwalniając tłuszcz.  

    Ile zabiegów kriolipolizy trzeba wykonać, żeby zobaczyć efekty?  

    Zależnie od ilości tkanki tłuszczowej zalecane są od 1 do 3 zabiegów w odstępach minimum  6-8 tygodni. Przeprowadzenie zabiegu nie wymaga specjalnego przygotowania przed procedurą, a  bezpośrednio po jego przeprowadzeniu możemy wrócić do codziennych aktywności. Ważne  jest wykluczenie przeciwwskazań, dlatego przed zabiegiem skonsultuj się ze specjalistą.  

    Jaki sprzęt wybrać, aby zaoferować najbardziej skuteczną kriolipolizę?

    Należy kierować się kilkoma czynnikami takimi jak:

    • Temperatura mrożenia – najniższą dopuszczalną do zastosowania na powierzchni skóry temperaturą w kriolipolizie jest -10C – taką tempretaurę uzyskuje np. urządzenie lub Cryoliposcult. Tak niska temperatura pozwala osiągnąć około poziom ok +3-4 stopni w tkance docelowej. Lipidy są bardziej wrażliwe na niską temperaturę, niż woda, dlatego dzięki takim parametrom można skutecznie uszkodzić komórkę tłuszczową, nie wpływając na okoliczne tkanki nie powodując ich odmrożeń.
    • Rodzaj zabezpieczenia skóry  a konkretnie:
      -utrzymywanie parametrów zabiegowych przez cały czas trwania procedury min. przez obecność dedykowanej membrany stabilizującej przewodzenie zimna oraz uszczelnianie zassanego fałdu skóry w głowicy,
      – obecność mechanizmów chroniących mikrokrążenie np. pulsacyjne vacuum lub elektrostymulacja tkanki, które powodują przemieszczenie tkanek w czasie zabiegu i równomierny rozkład temperatury na całym przekroju miejsca zabiegowego. 
    • Rodzaj płytek użytych w głowicy – np. ogniwa Peltiera, najlepiej z zaokrąglonymi płytkami, które są nie tylko wytrzymałe, ale także doskonale utrzymują temperaturę odpowiedzialną za skuteczność zabiegu.

    Jaki sprzęt wybrać, aby zaoferować najbardziej skuteczną terapię redukującą cellulit?

    Na problem cellulitu najlepiej sprawdzą się urządzenia, które łączą w sobie kilka technologii, zapewniając synergię działania różnych bodźców regenerujących. W ten sposób możemy wpłynąć nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej, ale także na wygląd skóry, co ma szczególne znaczenie w zabiegach antycellulitowych, ze względu na skomplikowany mechanizm powstawania tej niedoskonałości. Bardzo skuteczny jest zabieg sonotermolipolizy, który wykonać można głowicą Endoshape. Zabieg łączy w sobie działanie takich technologii jak:

    • fale ultradźwiękowe 28 Hz – taka częstotliwość prowadzi do efektywnego zniszczenia błon komórek tłuszczowych w procesie kawitacji, co wpływa na skuteczność zabiegu;
    • radiofrekwencja monopolarna – pozwalająca na wywołanie efektu termicznego w skórze właściwej, który aktywuje procesy regeneracyjne w skórze – napinając i zagęszczając ją w wyniku zwiększonej produkcji kolagenu;
    • drenaż limfatyczny – np. przez zastosowanie vacuum, przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu elementów uwolnionych z martwych komórek tłuszczowych oraz usprawnia krążenie limfy, ułatwiając eliminację tłuszczu uwolnionego w czasie zabiegu.

    Dzięki synergii 3 technologi popularne zabiegi modelowania sylwetki można wykonać jednoczasowo, minimalizując ilość zabiegów, które trzeba wykona dla osiągniecia zadowalających efektów.

    Mikrofale w zabiegowym modelowaniu sylwetki

    To innowacyjny, nieinwazyjny system umożliwiający wykonywanie zabiegów modelowania sylwetki. W urządzeniu Lysiwavedzięki specyficznej częstotliwości (2,45GHz) fale te działają zarówno na lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową jak i poprawiają kondycję skóry zmniejszając jej wiotkość. Energia emitowana podczas zabiegu dociera do tkanki tłuszczowej w aż 80%, gdzie przez podgrzanie powoduje jej redukcję, nie uszkadzając otaczających tkanek. Dzięki 20% energii pochłaniane jest przez skórę właściwą, gdzie stymulowane fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, co powoduje ujędrnienie i poprawę napięcia skóry. 

    Dodatkowo mikrofale poprawiają mikrokrążenie w obszarze zabiegowym, co wpływa na utlenowanie oraz dostępność elementów odżywczych w tym miejscu, a to sprzyja redukcji m.in cellulitu. 

    Czujnik temperatury, umieszczony w głowicy wykorzystywany podczas zabiegu, zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność działania. Dynamiczna kontrola ogrzewanej powierzchni automatycznie wyłącza emisję mikrofal, gdy temperatura skóry przekroczy 41°C. Aby uniknąć uszkodzeń naskórka, które powstają głównie na skutek podgrzania tkanki, strumień powietrza stale emitowany podczas dostarczania energii zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Efekty widoczne są już pos pierwszej sesji terapeutycznej. 

    Ważne  jest wykluczenie przeciwwskazań, dlatego przed zabiegiem skonsultuj się ze specjalistą.  

    Jaki sprzęt wybrać, aby zaoferować zabieg antycellulitowy z redukcją tkanki tłuszczowej

    Użycie mikrofal to niezwykle skuteczna terapia modelująca sylwetkę, szczególnie przydatna w walce z cellulitem. Jej przewagą jest brak konieczności stosowania jednorazowych akcesoriów. Praca jest szybka i czysta, a efekty mogą być spektakularne. Na co zwracać uwagę wybierając sprzęt:

    • rodzaj chłodzenia – skóra nagrzewa się podczas zabiegu – w celu uniknięcia poparzenia ważne jest, aby system chłodzenia (np. aktywnym tlenem) zainstalowany był w głowicy, blisko miejsca zabiegowego,
    • czujnik temperatury – aby zachować najwyższy profil bezpieczeństwa zabiegu ważne jest, aby mechanizm  mierzący temperaturę znajdował się w głowicy i w razie osiągnięcia temperatury granicznej tkanki wymusił chwilowe wyłączenie trybu pracy urządzenia.

    Zabieg modelujący sylwetkę przy wykorzystaniu pola magnetycznego

    Modelowanie sylwetki to nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, równie ważne jest zadbanie o muskulaturę. Wypracowanie silnych mięśni w tradycyjny sposób to proces długotrwały i wymagający samozaparcia. Nie każdy m.in. ze względów zdrowotnych może wykonywać intensywne ćwiczenia fizyczne. Istnieje sposób na efektywny rozwój tkanki mięśniowej bez skutków ubocznych treningu na siłowni np. w postaci tzw. zakwasów:  zabieg z użyciem skoncentrowanego pola elektromagnetycznego, które jest wykorzystywane w urządzeniu Medisculpt.  

    Jak dobrać odpowiedni zabieg modelowania sylwetki?

    Impulsy elektryczne emitowane przez głowicę działają sekwencyjnie: różnią się amplitudą i częstotliwością. Bodźce te pozwalają na uzyskanie jednorodnego pola na całym przekroju mięśnia, wywołując trójwymiarowy efekt skurczu, w stopniu większym, niż w przypadku konwencjonalnych ćwiczeń fizycznych. 

    W wyniku zastosowania supramaksymalnego czynnika mobilizującego, zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne tkanki mięśniowej. Zaspokajane ono jest ze spalania lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, która jest magazynem energii. Ze względu na brak uszkodzenia włókien mięśniowych, do którego dochodzi w konwencjonalnym treningu, nie występują tzw. zakwasy, co powoduje, że procedura jest bezbolesna zarówno w czasie jej trwania jak i w okresie pozabiegowym. 

    Ważne jest wykluczenie przeciwwskazań, dlatego przed zabiegiem skonsultuj się ze specjalistą.

    Jaki sprzęt wybrać, aby skutecznie zbudować masę mięśniową za pomocą pola elektromagnetycznego?

    Nie zawsze zasada im więcej tym lepiej jest dobra: ilość oferowanych Tesli często nie pokrywa się z realnym działaniem na skurcz mięśnia oraz trybem pracy urządzenia. Bezpieczną dawką mocy są np. 2T oraz praca w trybie zmiennym, która nie przeciąża mięśnia i nie naraża na jego uszkodzenie.

    Jak dobrać odpowiedni zabieg modelowania sylwetki?

    Wszystko zależy od potrzeb klientów, ostatecznych efektów jakie chcemy osiągnąć oraz obranej strategii biznesowej: 

    • jeśli naszą ofertę kierujemy również do mężczyzn warto rozważyć wprowadzenie pola elektromagnetycznego, stymulującego rozwój muskulatury lub kriolipolizy. Natomiast, jeśli klientkami są głównie kobiety warto poszerzyć ofertę zabiegową o technologie skuteczne w redukcji cellulitu, najpowszechniejszej niedoskonałości wśród kobiet, np. sonotermolipolizę lub mikrofale,
    • efekt zabiegu z zastosowaniem każdej z wymienionych technologii zależny będzie od ilości i lokalizacji tkanki tłuszczowej, grubości skóry, aktywności fizycznej, chorób współistniejących, diety czy stosowania używek takich jak alkohol czy papierosy,
    • prawidłowa kwalifikacja do zabiegu uwzględniająca m.in. rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, stan skóry i obecność przeciwwskazań do wykonania konkretnej procedury.

    Wariantów jest wiele, dlatego warto skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą dobrać technologię lub stworzyć strategię oferty biznesowej.