5 najczęściej spotykanych mitów o laseroterapii

N

a temat zabiegów z wykorzystaniem lasera krąży wiele obiegowych opinii. Pomocny w ich zweryfikowaniu nie okazuje się niestety internet, w którym znajdujemy całkowicie sprzeczne tezy dotyczące kluczowych kwestii. Rozprawmy się dziś zatem z najczęściej powielanymi mitami.

Mit 1: Zabiegi laserowe może przeprowadzać wyłącznie lekarz. 

Oczywiście wskazane jest, by każdy zabieg laserowy był poprzedzony konsultacją lekarską. W czasie tego typu wizyty specjalista przeprowadza wnikliwy wywiad oraz wykonuje próbę laserową. Dzięki temu dla konkretnego pacjenta dobiera się bezpieczne i efektywne parametry pracy urządzenia. Zabiegi z wykorzystaniem laserów ablacyjnych, czyli odparowujących wodę z naskórka, realizuje lekarz. Istnieje jednak wiele nieinwazyjnych zabiegów laseroterapii, które z powodzeniem może samodzielnie wykonywać doświadczony kosmetolog lub wykwalifikowana kosmetyczka. Dlatego Biotec bardzo duży nacisk stawia na edukację. Trenerzy firmy nieustannie czuwają nad tym, by cały zespół prowadzący proces terapeutyczny był odpowiednio przeszkolony i znał gotowe procedury zabiegowe.

Mit 2: Zabiegów laserowych nie można wykonywać latem.

Lato nie jest przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych. Przeciwwskazaniem jest nadmierna ekspozycja leczonego obszaru na promieniowanie UV. Dlatego w zasadzie wszystkie zabiegi laserowe można wykonywać w wakacje, pod warunkiem że zadba się o ochronę skóry przed słońcem. Dotyczy to zarówno czasu przed zabiegiem, kiedy lepiej unikać intensywnej opalenizny, jak i okresu kilku tygodni po nim. Co to oznacza w praktyce? Należy po prostu regularnie, kilka razy dziennie stosować preparaty z najwyższym filtrem przeciwsłonecznym (minimum SPF 50+/PA+++) i zakrywać ubraniem skórę poddaną leczeniu. Wówczas można mieć pewność, że nie pojawią się niepożądane skutki uboczne w postaci podrażnień czy przebarwień. To rozwiązanie dla zdyscyplinowanych i świadomych pacjentów.

Mit 3: Laserów nie należy łączyć z innymi zabiegami.

Laseroterapię jak najbardziej łączymy z rozmaitymi zabiegami medycyny estetycznej, np. z innymi laserami, a także z działaniami poprawiającymi kondycję naszej skóry, takimi jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nici liftingujące PDO, botoks czy kwas hialuronowy (wyjątek stanowią jedynie peelingi). Wykorzystując synergię działania kilku procedur, można uzyskać jeszcze lepsze i trwalsze efekty. Oczywiście należy robić to umiejętnie i koniecznie pamiętać o tym, że decyzję o wyborze indywidualnej metody terapii podejmuje lekarz w trakcie konsultacji. Uniwersalność aparatury firmy Biotec daje sposobność wykonywania różnych zabiegów laseroterapii w ramach jednego programu. Ta innowacja technologiczna możliwa jest dzięki wykorzystaniu rozmaitych długości fal światła i stanowi ogromną zaletę urządzeń.

 Mit 4: Zakup sprzętu do laseroterapii wiąże się z ogromnym wydatkiem.

Zakup lasera do praktyki lekarskiej nie stanowi – rzecz jasna – bagatelnej pozycji na liście wydatków. Warto jednak rozpatrzeć tę kwestię w kategoriach rentownej inwestycji na lata. Poszerzenie oferty gabinetu medycyny estetycznej o usługi laseroterapii zwiększa bowiem zainteresowanie pacjentów szukających kompleksowej, nowoczesnej terapii, a co za tym idzie zwielokrotnia możliwości sprzedażowe i dochody danej placówki. Należy też zwrócić uwagę na dobrą stopę zwrotu z inwestycji związaną z ekonomicznością eksploatacji konkretnego urządzenia (np. w przypadku platformy Xlase Plus zastosowano lampy o bardzo długiej żywotności i niskich kosztach wymiany). Biotec pomaga przedsiębiorcom w uzyskaniu źródeł korzystnego finansowania, leasingu, tak aby każdy mógł dostosować sposób zakupu do swoich możliwości.

Mit 5: Jednym laserem można zrobić wszystko na równie wysokim poziomie.

Lasery mają w medycynie estetycznej wiele zastosowań: służą do depilacji, zamykania naczynek, redukowania blizn czy rozstępów, usuwania tatuaży, odmładzania, leczenia grzybic, trądziku lub rumienia. Co ważne, każdy ma konkretną moc, długość światła, czas impulsu, a co za tym idzie – konkretne przeznaczenie. Słowem: laser laserowi nierówny. W zależności od problemu specjaliści sięgają więc po różne sprzęty, gdyż nie da się zastosować jednego urządzenia do wykonywania wszystkich typów zabiegów. Platforma Xlase Plus jest pod tym względem wyjątkowa. Dzięki swojej modułowości, która polega na wymianie głowic o zróżnicowanych parametrach, łączy w sobie aż sześć rodzajów laserów. Pozwala to na wykonywanie naprawdę szerokiej gamy zabiegów.

Napisz do nas
Biotec Polska